Κυριακή, 20 Μαρτίου 2016 20:27

ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ Β' ΟΜΙΛΟΣ - Β' ΦΑΣΗ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΓΣ ΙΤΕΑΣ 70-54

345Ο εκτός έδρας αγώνας με τον Απόλλωνα εξελίχθηκε αρκετά καλά για την ομάδα μας στο Α' ημίχρονο όπου με σκορ 35-32 (17-17 στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα) ακολουθήσαμε το σκορ και βρεθήκαμε "μια ανάσα" πίσω από την ομάδα της Λιβαδιάς με...

...ένα καλάθι διαφορά, ενώ στο Β' ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα βγήκε μπροστά στο σκορ κερδίζοντας τελικά με σκορ 70-54. Ο Απόλλωνας θα αγωνιστεί στην επόμενη αγωνιστική στη Λαμία με τον Έσπερο, με τον νικητή του ματς, να προκρίνεται για τον τελικό της Ένωσης, όπου θα αντιμετωπίσει τον πρώτο του άλλου ομίλου (Σχηματάρι). Ο επόμενος αγώνας για την εφηβική μας ομάδα είναι στις 3/4/2016 εντός εδρας με την εφηβική ομάδα της Αναγέννησης Λαμίας.

Το φύλλο του αγώνα:

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 18-15, 20-9, 15-13.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Ζάμπας 7 (1), Κοτσαδάμ 2, Μακρής, Σταμέλος 6, Τόλιας 13, Κωνσταντίνου 2, Μαυραγάνης, Παπαγεωργίου, Τσεμπερλίδης 5 (1), Δεδούσης 16 (1), Χοτζαλάρι 15 (3), Γιαμάς 4.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Παγώνης 3, Κουτρόγιαννος 12 (1), Κοντογιάννης 10 (1), Πασαλιμανιώτης 8, Οικονόμου, Μπαρτσώτας 2, Σανούδος, Πετράκος 3, Παπαδρόσος 2, Βλαχογιάννης 2, Στοφόρος 3, Σκούρας 9 (1).

3.4.2016 itea lamia

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ- ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ 83-49 με φόντο την αποχώρηση από την ενεργό δράση του Γιάννη Μωραΐτη! Ο προτελευταίος αγώνας στον...