Κυριακή, 09 Δεκεμβρίου 2018 05:52

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Γ.Σ. Αυλίδας - Γ.Σ. Ιτέας 62-58 για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανδρών

Stereabasket ΔημητρίουΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Γ.Σ. Αυλίδας - Γ.Σ. Ιτέας 62-58

Σε έναν αγώνα-ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η ομάδα μας δεν τα κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο του αγώνα αφού ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Γ.Σ. Αυλίδας με τελικό σκορ 62-58

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ιδανικό για την ομάδα μας κι έτσι μετά το τέλος της 1ης περιόδου είμασταν μπροστά στο σκορ με 19-17, ενώ στη συνέχεια ο Γ.Σ. Αυλίδας αντέδρασε και με επιμέρους σκορ (21-15) στο δεύτερο δεκάλεπτο πέρασε μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 38-34. Το ματς συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την ομάδα μας να καταβάλει φιλότιμες προσπάθειες ώστε να γυρίσει το ματς κι έτσι  1:30 πριν το τέλος έκανε το 60-58.

Ακολούθησαν άστοχες επιθέσεις και 2/2 βολές του Δέδε 15’’ πριν το τέλος, που διαμόρφωσε το τελικό 62-58.

Το επόμενο Σάββατο 15/12 αγωνιζόμαστε στην έδρα μας με αντίπαλο τον Άρη Αμφίκλειας.

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των μέχρι στιγμής αγωνιστικών του πρωταθλήματος, καθώς και το υπόλοιπο πρόγραμμα αγώνων επιλέγοντας αυτόν τον σύνδεσμο.

Ο Γιάννης Δαλιάνης μας μεταφέρει τις photo Στιγμές του αγώνα.