Κυριακή, 18 Μαρτίου 2018 06:12

19η αγωνιστική Α΄ΕΣΚΑΣΕ(Πρ. Ανδρών): Αίαντας Αυλίδας - Γ.Σ. Ιτέας 92-90 μετά από παράταση

αίαντας

19η αγωνιστική Α΄ΕΣΚΑΣΕ(Ανδρών): Αίαντας Αυλίδας - Γ.Σ. Ιτέας 92-90 μετά από παράταση

Πολύ "μεγάλο" ματς παίχτηκε χθες το απόγευμα στην Αυλίδα με την ομάδα μας να προηγείται στο ημίχρονο του αγώνα 44-42, στο τέλος της κανονικής περιόδου είχαμε ισοπαλία 82-82 με τρίποντο του Αγγελόπουλου και στην παράταση το τελικό σκορ 92-90 υπέρ του Αίαντα να υποδεικνύει ένα ματς-θρίλερ παρόμοιας δυναμικής με αυτό που παίχτηκε στον 1ο γύρο στην έδρα μας. Υπενθυμίζουμε ότι στον 1ο γύρο του πρωταθλήματος Α΄ΕΣΚΑΣΕ η ομάδα μας κέρδισε τον Αίαντα στο κλειστό γήπεδο της Ιτέας με σκορ 81-80 μετά από 3 παρατάσεις και 55 λεπτά αγώνα! (Διάβασε εδώ αναλυτικά για τον αγώνα-θρίλερ του 1ου γύρου με τον Αίαντα).

Αναλυτική ενημέρωση για την έκβαση του χθεσινού αγώνα και τις επίμαχες φάσεις που έκριναν και το τελικό αποτέλεσμα του χθεσινού αγώνα του 2ου γύρου του πρωταθλήματος μπορείτε να λάβετε πατώντας σε αυτόν τον σύνδεσμο.

Δείτε photo album από το χθεσινό αγώνα κάνοντας κλικ στην παρακάτω εικόνα:IMG 4989

photo credits: eviabasket - ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΑΛΙΑΝΗΣ

Τους πόντους και τα τρίποντα του Γυμναστικού Συλλόγου Ιτέας υπό την προπονητική καθοδήγηση του Χρήστου Μωραΐτη και της τεχνικής ομάδας που τον πλαισιώνει, πέτυχαν οι Παγώνης 16 (2), Παπαθεοχάρης 3 (1), Αγγελόπουλος 8 (2), Μπαντελάς 6, Γεωργαντάς 13, Πράππας 3 (1), Ευθυμίου 17 (2), Παπαδήμας 12, Κουτρόγιαννος 12 (2), Λύτρας.

Από τον Αίαντα με προπονητή τον Σάλιαρη, αγωνίστηκαν οι Αργυρίου 6, Μαλισιόβας 13, Σπύρου 10 (3), Παπαχαραλάμπους 3 (1), Τσιώλης 28 (1), Βασιλείου 2, Κωνσταντούρας 27 (2), Κεραμάρης 3, Κόφφας, Μπαλτάς, Μαρίνης, Δεληκώστας.

δηλώσεις

αποτελέσματα

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ανδρών, το επόμενο Σάββατο 24/3 στο κλειστό γήπεδο της Ιτέας με αντίπαλο τον Σύλλα Αιδηψού. Η παρουσία όλων σας στο γήπεδο της Ιτέας το επόμενο Σάββατο είναι καθοριστικής σημασίας για τους παίχτες μας και την ομάδα μας στο δρόμο για τα Play-off.

Μετά τον αγώνα με τον Σύλλα έρχεται ο δύσκολος εκτός έδρας αγώνας με τον πρωτοπόρο Άρη στη Θήβα και την τελευταία αγωνιστική της α΄φάσης του φετινού πρωταθλήματος αγωνιζόμαστε με τον Μάκαρο Άμφισσας στην έδρα μας, με σκοπό να πάρουμε την ρεβάνς της ήττας του αγώνα του 1ου γύρου στο κλειστό Καμπεράκης της Άμφισσας.

Βαθμολογία

Οι επόμενοι αγώνες του πρωταθλήματος μέχρι το τέλος της α΄φάσης του πρωταθλήματος ανδρών. Με κόκκινη υπογράμμιση οι αγώνες του Γ.Σ. Ιτέας: