Σάββατο, 15 Οκτωβρίου 2016 17:44

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 75-81: Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Ομάδα Καλαθοσφαίρισης Ανδρών του Γ.Σ. Ιτέας στη Λιβαδειά!

eskase logo

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 75-81: Εντυπωσιακό διπλό για την Ομάδα Καλαθοσφαίρισης Ανδρών του Γ.Σ. Ιτέας στη Λιβαδειά με τελικό σκοπ 75-81 στην παράταση!

Θριαμβευτική εκτός έδρας νίκη πέτυχε νωρίτερα το απόγευμα η ανδρική μας Ομάδα Καλαθοσφαίρισης στη Λιβαδειά απέναντι στον Απόλλωνα και μάλιστα στην παράταση! Μετά και από την 2η συνεχόμενη νίκη της ομάδας μας (διαβάστε σχετικά με τον προηγούμενο αγώνα του Γ.Σ. Ιτέας στην εκκίνηση του πρωταθλήματος) κάναμε το 2/2 στο Πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΣΕ (Α' φάση) στο οποίο συμμετέχουμε για 2η συνεχόμενη χρονιά! (Δείτε εδώ πώς τα πήγαν και οι υπόλοιπες ομάδες στην 2η Αγωνιστική της Α' Φάσης).

Στον αγώνα τώρα παρόλο που ο Απόλλωνας ξεκίνησε δυναμικά γρήγορα η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο για να προηγηθεί στην πρώτη περίοδο με 17-22 και στο Α' ημίχρονο με 28-40. Με την έναρξη του 3ου 10λεπτου, ο Απόλλωνας πέτυχε 3/3 τρίποντα και με ένα γρήγορο 9-0 μείωσε σε 37-40. Στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα του συναρπαστικού αγώνα ο Αποστολίδης του Απόλλωνα στην εκπνοή ισοφάρισε σε 69-69 οδηγώντας το ντέρμπι στην παράταση όπου τον αγώνα "καθάρισε" τόσο ο Πράππας με 2 τρίποντα που πέτυχε όσο και ο Ευθυμίου με ένα ακόμα επικρατώντας τελικά με με 75-81!

Δείτε το φύλλο του αγώνα:

Διαιτητές: Ντάνος-Χαϊνά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-22, 11-18, 22-18, 19-11, 6-12.  69-69

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας):Γιαμάς, Κοτσαδάμ, Αντωνίου 17 (2), Τερματζίδης 7 (2), Κουβάρας 19 (2), Ζάμπας 2, Αποστολίδης 5 (1), Σταμέλος, Γίτσας 3 (1), Αλεξόπουλος, Καρφάκης 14, Σκαλτσάς 8.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Δαλούκας 2, Αγγελόπουλος 3 (1), Μπαντέλας 10 (1), Πασαλιμανιώτης, Παπαθεοχάρης 7 (1), Γεωργαντάς 22, Πράππας 12 (4), Ευθυμίου 15 (3), Πετράκος, Παρασκευόπουλος 6 (1), Κουτρόγιαννος 5 (1), Κοντογιάννης.

Χρήστος Μωραϊτης

Το επόμενο Σάββατο στις 6 το απόγευμα η ομάδα μας αγωνίζεται με την ΑΕΕ Παναγίτσας στο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας. Σας περιμένουμε όλους και όλες εκεί να ενισχύσουμε την ομάδα μας σητν μεγάλη προσπάθεια που κάνει από την έναρξη του πρωταθλήματος!

Results 15.10.2016

Δείτε παρακάτω πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά και τους σημερινούς αγώνες της 2ης αγωνιστικής: